AktualnościLogopedia i terapiaWebinary i szkolenia

WARSZTATY: „Wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka” – 06.04.2019, Kraków

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka”, które odbędą się 6 kwietnia 2019 w Krakowie. Warsztaty poprowadzi mgr Agnieszka Bala – logopeda, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® Jagody Cieszyńskiej.

Zapisy:

Zapisy zostały zakończone.


Opis warsztatów:

Dzieci od chwili poczęcia poddawane są odmiennym stymulacjom środowiska, niż to miało miejsce dwadzieścia lat temu. Odmienne wzorce wychowawcze, jak i rodzaj doświadczeń poznawczych, wyznaczają nowy kierunek analizy rozwoju malucha. Monitorowanie rozwoju dziecka w czasie, sprzyja zdrowemu rozwojowi i rozpoznawaniu ewentualnych nieprawidłowości. Profilaktyczne działania pomagają rodzicom przewidywać następny etap rozwoju i odpowiednio stymulować typowe dla niego zachowania. Nieosiągnięcie danego „kamienia milowego” w określonym obszarze i czasie zwykle wskazuje na opóźnienie i wymaga podjęcia działań terapeutycznych. Wczesne zaobserwowanie nieprawidłowości pozwala – przy intensywnej terapii oraz pracy w domu – wyrównać kłopoty rozwojowe oraz zapobiec utrwaleniu się nieprawidłowych wzorów rozwojowych.

Uczestnicy w trakcie warsztatów zapoznają się z wiedzą na temat najistotniejszych umiejętności dziecka we wczesnym okresie rozwoju. Zapoznają się z ćwiczeniami uwzględniającymi linearny ciąg rozwojowy, podstawową zasadę stymulacji i terapii, w której utrwalane są już osiągnięte przez dziecko umiejętności oraz zapoznają się z ćwiczeniami rozwijającymi te sprawności, które są oczekiwane rozwojowo.

Warsztaty: Wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka

6 kwietnia (sobota), godz. 14.00-18.00

Prowadzenie:

abala

mgr Agnieszka Bala – Logopeda, specjalista surdologopedii, pedagog specjalny, terapeuta zaburzeń rozwojowych, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej  Nauki Czytania® Jagody Cieszyńskiej.

Agnieszka Bala przez 19 lat zajmowała się dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi. Prowadziła zajęcia z grupą dzieci w wieku przedszkolnym, uczyła w klasie zerowej oraz w klasach I-III.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju jest logopedą i terapeutą w Gabinecie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Prowadzi gabinet logopedyczny PROMYK. Zajmuje się terapią dzieci z wadą słuchu, autyzmem, alalią, afazją dziecięcą, afazją u dzieci, z porażeniem mózgowym, oraz dziećmi z trudnościami w czytaniu i pisaniu. Prowadzi terapię neurobiologiczną wykorzystując min. Symultaniczno – Sekwencyjną Naukę Czytania®, Manualne Torowanie Głosek®, Gesty  Artykulacyjne. Prowadzi konsultacje i szkolenia dla terapeutów, nauczycieli i rodziców.

Współpracuje z Zespołem Diagnozy i Terapii Języka w Krakowie. Przygotowuje studentów Wydziału Humanistycznego (kierunek polonistyka z logopedią) Uniwersytetu Pedagogicznego do pracy z dziećmi z zaburzeniami językowymi i rozwojowymi. Prowadzi ćwiczenia na kierunku Wczesna interwencja terapeutyczna.

Autorka serii Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.

Współautorka podręcznika i ćwiczeń do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną KOCHAM SZKOŁĘ!

Miejsce: Kraków, ul. Podedworze 20 (osiedle Piaski Nowe) Zobacz mapkę dojazdu

Dojazd: przystanek „Piaski Nowe”, tramwaje 6, 24, 50; autobusy 164, 174, 204, 244

Koszt: 150 zł

Uczestnicy obecni na warsztatach otrzymają zaświadczenia.

W trakcie warsztatów przewidziana jest przerwa na kawę i poczęstunek.

W przerwie otwarte będzie stoisko Wydawnictwa WiR. Rabat 10% na całą ofertę dla uczestników warsztatów!

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

nr konta: 06 8619 0006 0030 0328 6768 0001
Wydawnictwo WiR Aleksander Jaglarz
ul. Nad Potokiem 10
30-830 Kraków

(w temacie przelewu proszę podać tytuł szkolenia i nazwisko zgłaszanego uczestnika)

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty