O nas

 

Od 1997 roku nieprzerwanie tworzymy publikacje dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców pracujących z dziećmi w gabinecie, szkole czy w domu. Nowoczesne podejście do edukacji i terapii pozawala nam tworzyć publikacje z myślą o indywidualnych potrzebach dziecka.

Wychodzimy poza schematy, by tworzyć kreatywne i praktyczne materiały dla Waszych dzieci.

Współpracujemy ze specjalistami – doświadczonymi pedagogami, którzy zapewniają wysoki poziom merytoryczny publikacji. Proponowane przez nas serie wydawnicze powstają z myślą o dzieciach, zarówno tych rozwijających się prawidłowo, jak i tych borykających się z zaburzeniami rozwojowymi. Cechą charakterystyczną naszych opracowań jest ich praktyczna i wygodna forma.

Przygotowując kolejne zestawy ćwiczeń, kładziemy szczególny nacisk na:

– oryginalność i nowatorskie podejście do tematu,
– zasadność metodyczną,
– poprawność merytoryczną,
– urozmaiconą i ciekawą szatę graficzną.

Nasza działalność wydawnicza obejmuje:

1. Pomoce edukacyjne do nauki przedmiotów szkolnych oraz do nauki czytania (metoda sylabowa, czytanie globalne), do usprawniania czytania ze zrozumieniem, do rozwoju dzieci z dysleksją i dwujęzycznością, a także do pracy nad emocjami i wychowaniem.

2. Pomoce do terapii dzieci w obszarach takich jak: opóźniony rozwój mowy, wady wymowy, niedosłuch, upośledzenie umysłowe, spektrum autyzmu, funkcje słuchowe, zespół Aspergera, zespół Downa, afazja.

3. Pomoce do terapii umysłowej osób dorosłych ze schorzeniami typu: afazja, zespoły otępienne, choroba Alzheimera, demencja, udar mózgu, inne choroby neurodegeneracyjne. Polecamy serię pomocy do terapii mowy i funkcji poznawczych u osób dorosłych, które wskutek udaru mózgu lub chorób neurozwyrodnieniowych borykają się z trudnościami w obszarze porozumiewania się, pamięci i uczenia się.

4. Szkolenia i webinary prowadzone przez ekspertów w obszarach: terapii logopedycznej, nauki czytania metodą symultaniczo-sekwencyjną, diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej oraz terapii umysłowej osób dorosłych. Spotkania mają formę webinarów prowadzonych online oraz szkoleń stacjonarnych, organizowanych jako tzw. Spotkania z Edukacją w wielu miastach w Polsce.

Nasze publikacje można nabyć w księgarniach edukacyjnych lub zamówić bezpośrednio w księgarni internetowej wir-sklep.pl.

O najbliższych webinarach i szkoleniach przeczytasz w zakładce webinary i szkolenia.