Info

Relacja z II Jesiennego Dnia Edukacji

Zapraszamy do obejrzenia relacji z II Jesiennego Dnia Edukacji w Pcimiu, w ramach którego zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty dla blisko 300 nauczycieli, logopedów i rodziców z całej Polski.

 

II Jesienny Dzień Edukacji (9.11.2013, Pcim)

Otwarcie imprezy nastąpiło w sobotę o 9 rano. Pomimo wczesnej godziny, sala gimnastyczna, w której odbywało się uroczyste rozpoczęcie, pękała w szwach.

Wśród uczestników warsztatów, którzy przyjechali do Pcimia z całej Polski, znalazło się blisko trzysta pań oraz… dwóch dzielnych panów (pozdrawiamy! :).

 

Przemowom i podziękowaniom nie było końca 🙂 Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor mgr Monika Ryniak, dzięki której mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 1 w Pcimiu.

 

 

Kolejno mikrofon przejął niestrudzenie czuwający nad sprawną realizacją warsztatów właściciel Wydawnictwa WiR, pan Aleksander Jaglarz. Z uśmiechem wtórowała mu pani Iwona Bzdek, organizatorka i pomysłodawczyni imprezy, bez której przedsięwzięcie nie byłoby możliwe (dziękujemy! 🙂

 

 

Kiedy formalnościom stało się zadość, przyszedł czas na rozpoczęcie warsztatów! W pierwszym bloku godzinowym uczestnicy spotkali się m.in. ze znaną i lubianą krakowską poetką Ewą Stadtmüller, która zaprezentowała ciekawy pomysł na pracę z dziećmi w ramach ścieżki regionalnej pt. "Kraków dla przedszkolaków".

 

 

Dużą popularnością cieszyły się także warsztaty pt. "Lewopółkulowe strategie uczenia się w oparciu o podręcznik 'Kocham szkołę!' prof. J. Cieszyńskiej", którego prelegentki wykorzystały do pomocy własnoręcznie przygotowane rekwizyty w prawdziwie jesiennym (jak na tę imprezę przystało!) klimacie 🙂

 

Każdy sposób był dobry, by wywołać zainteresowanie i uśmiech na twarzy uczestniczek 🙂

 

 

 

Na liście szkoleń nie zabrakło (rzecz jasna!) wczesnej nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną prof. Cieszyńskiej. Przez kolejną godzinę oczy uczestniczek skierowane były w kierunku mgr Marty Kuchnik, która z entuzjazmem omawiała tajniki metody krakowskiej w oparciu o serię "Moje sylabki".

 

 

 

W przerwach między warsztatami prawdziwie oblężenie przeżywało stoisko Wydawnictwa WiR. Wertowaniu, przeglądaniu i dyskusjom nie było końca, ale… ostatecznie każdy znalazł coś dla siebie 🙂

 

 

Prawdziwe oblężenie przeżywał także sam Wydawca 🙂 Pan Aleksander Jaglarz dwoił się i troił, a pytań od uczestniczek wciąż przybywało. Na szczęście nikt nie pozostał bez odpowiedzi!

 

Tymczasem ruszył trzeci blok warsztatów, a w nim między innymi pełna oryginalnych rekwizytów prezentacja mgr Moniki Kraszewskiej na temat technik graficznych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.

 

Niezwykłe prace wędrowały z rąk do rąk, a panie prześcigały się w pomysłach na ich wykonanie. W ruch poszły pędzle, farby, nożyczki i klej, a także… liście oraz jabłka. Wszak kreatywność nie zna granic 🙂

 

 

Sześć godzin warsztatów minęło w mgnieniu oka. Zwieńczeniem imprezy było rozdanie imiennych certyfikatów oraz zebranie ankiet ewaluacyjnych, które posłużą przy planowaniu kolejnych edycji imprezy.

 

Do zobaczenia za rok! 🙂

 

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA:
{gallery rows=22 cols=2 width=200 height=150}pcimfoto{/gallery}