dr n. med. Jarosław Szczygieł

Dr n. med. Jarosław Szczygieł jest specjalistą neurologiem, specjalistą rehabilitacji medycznej, adiunktem w Zakładzie Fizjoterapii w Neurologii Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, od 2022 roku kieruje Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Zawierciu. W latach 2007-2021 kierował jednym z Oddziałów w „Reptach” Górnośląskim Centrum Rehabilitacji, gdzie obecnie jest członkiem Rady Naukowej. Od 2010 roku współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Chirurgii Urazowej im. Dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich jako konsultant. Pełni również funkcję Dyrektora Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
Sfera zainteresowań i aktywności klinicznej to postępowanie rehabilitacyjne w schorzeniach neurologicznych, przede wszystkim w udarach mózgu i urazach rdzenia kręgowego oraz u pacjentów z zaburzeniami świadomości.
Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów z zakresu rehabilitacji neurologicznej.
Pełni funkcję członka Zarządu Sekcji Neurorehabilitacji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, a także Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i Deutsche Gesellschaft für Neurorehabilitation.