Aktualności

Małymi kroczkami – karty pracy

Seria MAŁYMI KROCZKAMI to zbiory kart pracy do kopiowania. Seria powstała z myślą o uczniach stawiających pierwsze kroki w szkole podstawowej lub specjalnej. Opracowania są idealnym materiałem wspomagającym naukę pisania i liczenia, kształtującym umiejętności grafomotoryczne oraz ortograficzne. Dodatkowo jedno z opracowań w całości poświęcane jest nauce rozpoznawania czasu i posługiwania się zegarem. Seria zawiera kompleksowy zestaw ćwiczeń, które umożliwią dzieciom pokonanie pierwszych trudności edukacyjnych i okażą się doskonałą pomocą dla tych uczniów, którzy wymagają większej ilości powtórzeń i ćwiczeń utrwalających.

Zobacz w sklepie

Seria obejmuje zestawy:

Małymi kroczkami – Kaligrafia

Opracowanie jest przeznaczone dla uczniów klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej. Jego założeniem jest wprowadzenie najmłodszych uczniów w świat sztuki kaligrafii. Powielone karty można wykorzystać w trakcie lekcji, zajęć wyrównawczych oraz jako materiał do samodzielnej pracy w domu.

Małymi kroczkami – Liczymy do 10

Zestaw różnorodnych ćwiczeń przeznaczony dla nauczycieli szkół specjalnych, oddziałów przedszkolnych, klas zerowych. Opracowanie jest polecane do pracy z dziećmi z trudnościami edukacyjnymi; jako element uzupełniający i wzbogacający realizowany program nauczania matematyki.

Małymi kroczkami – Moje pierwsze literki

Opracowanie – w formie kart pracy do kopiowania – przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ćwiczenia rozwijają sprawność manualną, percepcje wzrokową, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-słuchową oraz koncentrację uwagi na określonych szczegółach. Autorki przygotowały ćwiczenia grafomotoryczne i utrwalające znajomość liter. Zamieszczone w tomiku literki i obrazki można wykorzystać do wykonania alfabetu ściennego w klasie lub pokoju dziecka..

Małymi kroczkami – Piszę trudne słówka

Małymi kroczkami – piszę trudne słówka to opracowanie przygotowane dla uczniów będących na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Zestaw zawiera ćwiczenia z zakresu ortografii połączone z zadaniami kształtującymi motorykę dłoni dziecka.

Małymi kroczkami – Zegar

Zestaw pomocy jest przeznaczony dla nauczycieli szkół specjalnych, klas integracyjnych, klas I-II szkół masowych. Opracowanie przygotowane dla dzieci z trudnościami edukacyjnymi, które wymagają dużej ilości powtórzeń i ćwiczeń utrwalających.

Małymi kroczkami – Ćwiczenia grafomotoryczne

Ćwiczenia grafomotoryczne to zestaw kart pracy dla uczniów nauczania początkowego. Zadania mają na celu rozwijanie umiejętności manualnych, kształtowanie motoryki dłoni. Opracowanie z powodzeniem sprawdza się także podczas zajęć rewalidacyjnych.

Małymi kroczkami – Ćwiczenia wyrównawcze dla kl. 1-2
Ćwiczenia przeznaczone są dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi lub dla tych, którzy potrzebują dodatkowego treningu manualnego. Zestaw kart pracy zawiera zróżnicowane zadania, które mają na celu utrwalanie kształtu liter oraz cyfr, poprawę koordynacji wzrokowo-słuchowej oraz wspomaganie umiejętności liczenia i pisania. Znajdują się tutaj również ćwiczenia kształtujące spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne.

 Małymi kroczkami – Ćwiczenia wyrównawcze z matematyki dla kl. 3
Ćwiczenia przeznaczone są dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi lub dla tych, którzy potrzebują dodatkowych ćwiczeń.

Zobacz w sklepie