AktualnościWebinary i szkolenia

Relacja z konferencji „Diagnoza i terapia neurologopedyczna osób dorosłych w teorii i praktyce” – 3.09.2016 w Wieliczce

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji „Diagnoza i terapia neurologopedyczna osób dorosłych w teorii i praktyce”, która odbyła się 3 września 2016 r. w Wieliczce.

Konferencja zgromadziła blisko 100 logopedów, neurologopedów, psychologów i terapeutów pracujących z pacjentami z problemami komunikacji językowej występującymi m.in. na skutek przebycia udaru mózgu, afazji, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, dyzartrii, dysfagii i tracheotomii.

W ramach konferencji odbyła się sesja plenerowa wraz z panelem dyskusyjnym oraz dwie sesje warsztatowe poprowadzone przez specjalistów.
Wśród prowadzących znalazły się:

  • dr n. med. Joanna Siuda – specjalista neurolog, lekarz w Oddziale Neurologii w SP Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach;
  • dr Anna Siudak – logopeda, asystent w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie;
  • mgr Tatiana Lewicka – mgr pedagogiki, specjalista neurologopeda, zawodowo związana z Katedrą i Kliniką Neurologii SP CSK im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • mgr Weronika Żmuda – psycholog, pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach na oddziale Rehabilitacji  Neurologicznej, Oddziale Udarowym, Oddziale Neurologii oraz w przyklinicznej Poradni Leczenia Bólu. 
  • dr Paulina Wójcik-Topór – pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego, Oddziału Psycho-Geriatrycznego z Pododdziałem Diagnozowania i Leczenia Otępienia.
  • mgr Anna Lipa – specjalista neurologopeda, zajmuje się terapią osób dorosłych. Pracuje w Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu oraz w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Specjalistycznego Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie.

Organizatorem konferencji było Wydawnictwo WiR, a patronat honorowy objęli Polskie Towarzystwo Neurologopedów, Polskie Towarzystwo Logopedyczne – Oddział Małopolski i Śląskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie.

 

Foto: Bartłomiej Lange