Aktualności

Relacja ze szkoleń dla nauczycieli i logopedów w Lwówku Śląskim – 19.11.2016

19 listopada odbyły się „I Spotkania z Edukacją w Lwówku Śląskim”, w ramach których ponad 140 nauczycieli i logopedów wzięło udział w ośmiu szkoleniach zorganizowanych przez Wydawnictwo WiR. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Największym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia „Moje sylabki – sylabowa metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej” oraz „Zaburzenia rozwoju językowego i społecznego dzieci – rozpoznawanie, czynniki ryzyka, postępowanie terapeutyczne”, które poprowadziła dr Justyna Leszka.

dsc_0168

Po zajęciach uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w konsultacjach indywidualnych.

dsc_0173

Szkolenia „Wspieranie rozwoju Integracji Sensorycznej w warunkach przedszkolnych i domowych” oraz „Usprawnianie motoryki małej z wykorzystaniem elementów terapii ręki” poprowadziła fizjoterapeutka i pedagog mgr Bogna Mikołajczak.

dsc_0170

Szkolenie było okazją do wymiany doświadczeń i uzyskania indywidualnych wskazówek przydatnych w praktyce zawodowej uczestniczek.

dsc_0176

Mgr Ewelina Mikołajczak przygotowała różnorodne pomoce, które posłużyły do przeprowadzenia szkolenia „Ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania i pisania dla dzieci w wieku przedszkolnym”. W kolejnym bloku szkoleń uczestniczki zdobywały wiedzę z zakresu diagnozy i terapii ryzyka dysleksji dzieci w wieku przedszkolnym.

dsc_0185

W ramach wydarzenia odbyły się także szkolenia „Strategie radzenia sobie z agresją impulsywną ucznia” oraz „Praca z uczniem z ADHD w szkole i domu”, poprowadzone przez dr Wandę Baranowską. W przerwach trwał kiermasz pomocy edukacyjnych, na którym można było obejrzeć i zakupić publikacje z oferty Wydawnictwa WiR.

dsc_0162a

Gospodarzem pierwszej edycji „Spotkań z Edukacją” w Lwówku Śląskim była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty. Dziękujemy! 🙂

dsc_0162