AktualnościWebinary i szkolenia

Relacja ze szkoleń w Lublinie – 28.09.2019

Za nami szkolenia w ramach II Spotkań z Edukacją w Lublinie, które odbyły się w sobotę, 28 września 2019 r. w Zespole Szkół nr 12.

Drugą edycję szkoleń w Lublinie otworzyli dyrektor Zespołu Szkół nr 12, Lucjan Miciuk oraz Właściciel Wydawnictwa WiR, Aleksander Jaglarz, natomiast słowa wdzięczności za trud pracy pedagogów i rodziców skierowała do nas radna Miasta Lublina, Jadwiga Mach.

W tegorocznych  szkoleniach uczestniczyły 223 osoby. Byli wśród nas logopedzi, nauczyciele przedszkolni i szkolni, rodzice oraz studenci. Dzięki dużej różnorodności zagadnień aż 8 szkoleń każdy mógł znaleźć interesujący temat do rozwoju swoich zainteresowań i umiejętności.

Szkolenia odbywały się w dwóch blokach. Najliczniejsze grono uczestników skupiły tematy terapii początkowej dzieci z autyzmem oraz pomocy dzieciom z zespołem Aspergera, o których opowiadała dr Marzena Błasiak-Tytuła.

„Moje sylabki”, czyli sylabowa metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej, oraz diagnoza i terapia ryzyka dysleksji u dzieci były przedmiotem wystąpień dr Justyny Leszki.

O problemach artykulacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym i zachowaniach społecznych dzieci z zaburzeniami mówiła mgr Małgorzata Kuśnierz.

Natomiast mgr Bogna Mikołajczak poruszyła zagadnienia rozwoju Integracji Sensorycznej oraz usprawniania motoryki małej.

W przerwie uczestnicy żywo wymieniali doświadczenia i konsultowali je z prelegentami. Ponadto mieli możliwość zapoznać się z szeroką ofertą naszego wydawnictwa – dotknąć, obejrzeć, przetestować, ocenić różnego rodzaju pomoce terapeutyczne i edukacyjne.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji szkoleń w Lublinie, serdecznie dziękujemy!

Jesteśmy wdzięczni panu dyrektorowi mgr Lucjanowi Miciukowi za otwartość i współpracę. Natomiast logopedzie, mgr Małgorzacie Knopik składamy serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie szkoleń.

Dziękujemy uczestnikom oraz wspaniałym prelegentom, którzy przygotowali szkolenia wypełnione potrzebną wiedzą wspartą bezcennym osobistym doświadczeniem.

Foto: Bartłomiej Lange