AktualnościWebinary i szkolenia

Relacja ze szkoleń w Sanoku – 11.05.2019

11 maja 2019 r. gościliśmy w Sanoku w woj. podkarpackim, gdzie odbyła się czwarta edycja „Spotkań z Edukacją”, w ramach której zorganizowaliśmy 8 szkoleń dla ponad 200 nauczycieli i logopedów. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Gospodarzem “IV Spotkań z Edukacją” był Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, z ramienia której zebranych uczestników przywitała Kierownik Zakładu Pedagogiki dr Katarzyna Serwatko. Następnie głos zabrał pan Aleksander Jaglarz, właściciel Wydawnictwa WiR, który podkreślił edukacyjne walory spotkania.

Dwie sesje szkoleniowe przyniosły wiele ciekawych tematów. Największą popularnością cieszyło się szkolenie z sylabowej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej oraz szkolenie dotyczące działań terapeutycznych wobec dziecka z autyzmem, które poprowadziła mgr Klaudia Lepucka.

O podstawach karmienia terapeutycznego oraz tajnikach terapii żuchwy dowiedzieć można się było podczas szkoleń, które poprowadził pan Piotr Jaworski.

mgr Ewelina Mikołajczyk poruszyła kwestie lateralizacji i jej wpływu na nabywanie kompetencji poznawczych przez dzieci. Zaś szkolenie dotyczące działań arteterapeutycznych było dobrą okazją, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy chętnie wykonywali propozycje ćwiczeń, które pomagają wspierać rozwój uczniów.

Państwo Elżbieta i Witold Szwajkowscy w ciekawy sposób zaprezentowali jak wykorzystać rymowane teksty edukacyjne do inicjowania rozmów na temat emocji, relacji społecznych i trudnych sytuacji, z którymi może zetknąć się dziecko każdego dnia. Natomiast w drugiej turze szkoleń uczestnicy poznali sprawdzone sposoby wzbudzania i podtrzymywania zainteresowania uczniów matematyką.

W przerwie zainteresowaniem cieszyło się stoisko wydawnicze, na którym można było zapoznać się z nasza aktualną ofertą. Była to też dobra okazja do wymiany doświadczeń i konsultacji z prowadzącymi.

By formalnością stało się zadość, uczestnicy odebrali certyfikaty udziału w szkoleniach.

Dziękujemy za merytoryczną i praktyczną wiedzę przekazaną przez prowadzących szkolenia, a wszystkim uczestnikom za obecności i aktywność.

Pełna galeria zdjęć:

Foto: Bartłomiej Lange