Relacja ze szkoleń w Zakopanem – 12.05.2018
W dniu 12 maja 2018 r. odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 2 im. Bronisława Czecha położoną w malowniczym Zakopanem, gdzie po raz trzeci odbyły się szkolenia w ramach cyklu „Spotkania z Edukacją”. Uczestniczyło w nich blisko 100 nauczycieli i logopedów.
Szkolenia rozpoczęły się od oficjalnych podziękowań dla Dyrektor Szkoły mgr Moniki Karpiel oraz polonistki mgr Małgorzaty Stańczewskiej, z którą wspólnymi siłami zorganizowaliśmy „III Spotkania z Edukacją” w Zakopanem.
W oczekiwaniu na prowadzących, uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z ofertą naszego wydawnictwa.
Dr Marzena Błasiak-Tytuła – adiunkt w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przeprowadziła szkolenie „Nie współdziała, nie mówi – o początkach terapii dziecka z autyzmem.” Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak zmusić do kontaktu wzrokowego, rozszerzać pole widzenia oraz budować system językowy w umyśle dziecka z zaburzonym rozwojem.
O nauce czytania metodą sylabową opowiedziała mgr Agnieszka Bala, specjalistka od Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® prof. Jagody Cieszyńskiej. W swojej prezentacji wykorzystała m.in. wielofunkcyjne plansze edukacyjne wspomagające edukację przedszkolaków.
Dr Anna Żywot – dr nauk humanistycznych, logopeda i oligofrenopedagog przeprowadziła szkolenie na temat opóźnionego rozwoju mowy. Podczas spotkania zostały poruszone zagadnienia diagnozy i działań terapeutycznych poparte osobistym doświadczeniem w leczeniu zaburzeń mowy.
Mgr Iwona Kowalcze-Filar podczas szkolenia „Ćwiczenia ogólnorozwojowe wspierające rozwój języka i komunikację” dowiodła, że zaburzenia każdej ze sfer życia dziecka wpływają negatywnie na rozwój języka, a zaburzenia języka są zagrożeniem dla rozwoju poznawczego dziecka.
Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w szkoleniu serdecznie dziękujemy za przybycie pod samiuśkie Tatry 🙂 Do zobaczenia, mamy nadzieję, za rok! 🙂
Foto: Bartłomiej Lange