Logopedia i terapiaNowościWebinary i szkolenia

Warsztaty „Wczesne wspomaganie rozwoju funkcji wzrokowych” – 18.11.2017, Kraków

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Wczesne wspomaganie rozwoju funkcji wzrokowych”, które odbędą się 18 listopada w Krakowie. Warsztaty poprowadzi mgr Agnieszka Bala – logopeda, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej  Nauki Czytania® Jagody Cieszyńskiej.

 Zapisy zostały zakończone. 
Opis warsztatów:

Stymulacja funkcji wzrokowych aktualnie odgrywa ważną rolę w życiu każdego dziecka, a pobudzanie analizatora wzrokowego wpływa w sposób naturalny na rozwój pozostałych funkcji poznawczych. Dzieci od chwili poczęcia poddawane są odmiennym stymulacjom środowiska, niż to miało miejsce dwadzieścia lat temu. Odmienne wzorce wychowawcze, jak i rodzaj doświadczeń wzrokowych, wyznaczają nowy kierunek analizy rozwoju malucha. Istotne więc staje się zrozumienie zasad i chronologii rozwoju układu widzenia, ponieważ podczas normalnego rozwoju narządu wzroku występuje kilka takich okresów, które decydują o jego sprawności.

Skuteczność oddziaływań terapeutycznych uzależniona jest od wiedzy na temat etapów rozwoju dziecka, dlatego rodzice, jak i terapeuci powinni kierować się chronologią względną, by wspierać sfery najbliższego rozwoju.

Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci z zakłóceniami rozwoju, ponieważ aktywne spostrzeganie wzrokowe jest, obok percepcji słuchowej, prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej.

Gęstość synaps w korze wzrokowej osiąga maksimum między 4. a 12. miesiącem życia. Z każdym noworodkiem zatem należy prowadzić stymulację wzrokową.

W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z wiedzą na temat rozwoju widzenia i spostrzegania wzrokowego. Poznają ćwiczenia uwzględniające linearny ciąg rozwojowy, podstawową zasadę terapii, w której utrwalane są już osiągnięte przez dziecko umiejętności oraz ćwiczenia rozwijające te sprawności, które są oczekiwane rozwojowo.

Przebieg warsztatów:
I. Rozwój widzenia
II. Percepcja wzrokowa
III. Spostrzeganie wzrokowe od 1 do 12 miesiąca życia
– Ćwiczenia percepcji wzrokowej.
IV. Rozwój spostrzegania wzrokowego od 1 do 3 roku życia
– Ćwiczenia percepcji wzrokowej
V. Rozwój spostrzegania wzrokowego od 3 do 5 roku życia
– Ćwiczenia percepcji wzrokowej
VI. Rola wczesnego wspomagania rozwoju funkcji wzrokowych

Warsztaty: Wczesne wspomaganie rozwoju funkcji wzrokowych

18 listopada (sobota), godz. 14.00-18.00

Prowadzenie:

abalamgr Agnieszka Bala – Logopeda, specjalista surdologopedii, pedagog specjalny, terapeuta zaburzeń rozwojowych, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej  Nauki Czytania® Jagody Cieszyńskiej.

Agnieszka Bala przez 19 lat zajmowała się dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi. Prowadziła zajęcia z grupą dzieci w wieku przedszkolnym, uczyła w klasie zerowej oraz w klasach I-III.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju jest logopedą i terapeutą w Gabinecie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Prowadzi gabinet logopedyczny PROMYK. Zajmuje się terapią dzieci z wadą słuchu, autyzmem, alalią, afazją dziecięcą, afazją u dzieci, z porażeniem mózgowym, oraz dziećmi z trudnościami w czytaniu i pisaniu. Prowadzi terapię neurobiologiczną wykorzystując min. Symultaniczno – Sekwencyjną Naukę Czytania®, Manualne Torowanie Głosek®, Gesty  Artykulacyjne. Prowadzi konsultacje i szkolenia dla terapeutów, nauczycieli i rodziców.

Współpracuje z Zespołem Diagnozy i Terapii Języka w Krakowie. Przygotowuje studentów Wydziału Humanistycznego (kierunek polonistyka z logopedią) Uniwersytetu Pedagogicznego do pracy z dziećmi z zaburzeniami językowymi i rozwojowymi. Prowadzi ćwiczenia na kierunku Wczesna interwencja terapeutyczna.

Współautorka podręcznika i ćwiczeń do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną KOCHAM SZKOŁĘ!

Miejsce: Kraków, ul. Podedworze 20 Zobacz mapkę dojazdu

Dojazd: przystanek „Piaski Nowe”, tramwaje 6, 24, 50; autobusy 164, 174, 204, 244

Koszt: 200 zł

ZNIŻKI:

Zniżka dla studentów do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji – koszt udziału 150 zł (prosimy o przesłanie skanu lub zdjęcia ważnej legitymacji studenckiej na adres warsztaty@wir-wydawnictwo.com)

Zniżka dla członków Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Związku Logopedów, Polskiego Towarzystwo Neurologopedów
– koszt udziału 150 zł (prosimy o przesłanie informacji o prawie do zniżki na adres warsztaty@wir-wydawnictwo.com)

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o dokonywanie przedpłaty (200 zł) do 7 dni po zgłoszeniu.

nr konta: 06 8619 0006 0030 0328 6768 0001
Wydawnictwo WiR Aleksander Jaglarz
ul. Nad Potokiem 10
30-830 Kraków

(w temacie przelewu proszę podać tytuł szkolenia i nazwisko zgłaszanego uczestnika)

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.

 Zapisy zostały zakończone.