AktualnościLogopedia i terapiaWebinary i szkolenia

WEBINAR: Praca logopedy z wcześniakami na oddziale neonatologii – 16.11.2023

Zapisy został zakończone.

Zapraszamy do udziału w webinarze pt. „Praca logopedy z wcześniakami na oddziale neonatologii”, który odbędzie się w czwartek 16 listopada 2023 r., o godz. 18.00-20.00, dokładnie w przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka.

Webinar przeznaczony jest dla logopedów, psychologów i rodziców. Szkolenie prezentuje zakres kompetencji logopedy na oddziale neonatologii oraz jego rolę po zakończeniu hospitalizacji dziecka urodzonego przed 37 tygodniem życia wieku ciąży. Podczas szkolenia uczestnicy zrozumieją dlaczego wcześniak i jego rodzice potrzebują logopedy jak najwcześniej. Przedstawimy analizę kilku przypadków klinicznych, wideo oraz przykład bilansu logopedycznego, który zostanie wkrótce wydany w formie książki w naszym wydawnictwie. 

Webinar składa się z następujących zagadnień :
1. Co robi logopeda z noworodkiem, przecież ono jeszcze nie mówi? Wpływ rozwoju oralności na rozwój mowy, czyli dlaczego dziecko, które dobrze je ma większe szanse mówić prawidłowo.
Dyskusja. Sesja pytań i odpowiedzi.
2. Doświadczenie logopedyczne na francuskim oddziale neonatologii. Z kim i jak powinien pracować logopeda, czyli wielodyscyplinarność to podstawa.
Dyskusja. Sesja pytań i odpowiedzi.
3. Przeprowadzenie bilansu logopedycznego i praca z rodzicami.
Dyskusja. Sesja pytań i odpowiedzi.
4. Zakończenie hospitalizacji wcześniaka i co dalej?
Dyskusja. Sesja pytań i odpowiedzi.

Prowadzenie:

Justyna Reneteau posiada tytuł doktora, jest wykładowcą akademickim, logopedą dwujęzycznym (polski i francuski). Skończyła także rehabilitację i inżynierie medyczną (UPMC Paris VI). Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując między innymi na oddziale neonatologii i pediatrii w paryskim szpitalu. Uczestniczy w badaniu longitudinalnym dzieci urodzonych przed 28 tygodniem wieku ciąży. Swoją pracę traktuje z pasją i mając coraz więcej doświadczenia jako badacz, uczy przyszłych logopedów na jednym z fakultetów medycznych we Francji. Poza tym wykłada również dla przyszłych psychologów, ortoptystów i nauczycieli. Prowadzi także szkolenia dla personelu medycznego. Uczestniczy w konferencjach międzynarodowych i jest członkiem francuskiej logopedycznej grupy badawczej (SURO). Jej artykuły na temat diagnozy i terapii dzieci dwujęzycznych oraz wcześniaków zostały opublikowane w Polsce i we Francji.

16 listopada 2023 r. (czwartek), on-line, godz. 18.00-20.00

Koszt udziału w webinarze: 50 zł

Istnieje możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności. Szczegóły w formularzu zgłoszeniowym.

Koszt obejmuje:
zaświadczenie udziału w formie pliku pdf,
materiały szkoleniowe w formie pliku pdf,
dostęp do powtórki webinaru w formie nagrania (3 dni).

Warunkiem uczestnictwa w webinarze jest dokonanie wpłaty (50 zł) w terminie do 3 dni od daty zgłoszenia.

Wpłaty można dokonać przelewem zwykłym lub poprzez płatności elektroniczne Przelewy24.pl.

Na wskazany w formularzu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zgłoszenia z danymi do wpłaty.