Webinary i szkolenia

Relacja z „VI Jesiennego Dnia Edukacji” w Pcimiu – 9.12.2017

9 grudnia 2017 r. gościliśmy w miejscowości Pcim w woj. małopolskim, gdzie w ramach 6. edycji „Jesiennego Dnia Edukacji” przeszkoliliśmy ponad 160 nauczycieli i logopedów. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Gospodarzem „VI Jesiennego Dnia Edukacji” był Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu.

Uczestników uroczyście powitali: wicedyrektor Szkoły – mgr Waldemar Mosór, radna Powiatu Myślenickiego – p. Anna Rapacz oraz właściciel Wydawnictwa WiR – p. Aleksander Jaglarz.

Po uroczystym otwarciu imprezy w salach rozpoczęły się szkolenia. W ramach wydarzenia uczestnicy mieli do wyboru aż 8 różnych tematów. Największą popularnością cieszyły się zajęcia poprowadzone przez dr Annę Siudak dotyczące problemów artykulacyjnych (diagnozy i terapii) u dzieci w wieku przedszkolnym.

Dr Elżbieta Ławczys przeprowadziła szkolenie dotyczące wczesnej nauki czytania metodą sylabową prof. Jagody Cieszyńskiej. Drugie szkolenie współautorki serii Moje sylabki skierowane było do nauczycieli i logopedów na co dzień pracujących z dziećmi dwujęzycznymi.

Przykłady zabaw wpływających stymulująco na rozwój mowy dzieci prezentowała podczas swoich szkoleń mgr Małgorzata Śliwa.

Mgr Monika Kraszewska poprowadziła szkolenie na temat technik graficznych wykorzystywanych w pracy z dziećmi.

Mgr Olga Sygit zapoznała uczestników z wczesnymi objawami autyzmu, a także zaprezentowała w jaki sposób podejmować działania terapeutyczne wobec dziecka z autyzmem, zgodnie z założeniami Metody Krakowskiej.

Wśród prowadzących był również p.Łukasz Zabdyr, którego szkolenie miało na celu pokazanie ćwiczeń wspomagających naukę pisania w edukacji wczesnoszkolnej.

Podczas przerwy między szkoleniami, uczestnicy mieli okazję zapoznać się ofertą pomocy edukacyjnych na stoisku wydawniczym.

Licznie przybyłym uczestnikom dziękujemy za udział w szkoleniach, a wszystkim współorganizatorom za wkład i zaangażowanie w pomyślną realizację tego wydarzenia. Do zobaczenia, mamy nadzieję, za rok!

Foto: Bartłomiej Lange

Pełna galeria zdjęć: