Spotkania z terapią i edukacją w Sanoku | 16.05.2025
Zapraszamy logopedów, terapeutów i nauczycieli na wyjątkowy dzień szkoleniowy, który odbędzie się 16 maja 2025 r. w Sanoku. To wydarzenie stworzone z myślą o specjalistach poszukujących praktycznej wiedzy oraz sprawdzonych metod pracy terapeutycznej i edukacyjnej. W trakcie spotkań zgłębimy tematykę diagnozy i terapii afazji u dzieci, dostosowywania wymagań edukacyjnych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, a także pracy z dorosłymi po udarze i osobami z chorobami neurodegeneracyjnymi.
Program obejmuje dwa bloki szkoleniowe, w ramach których równolegle odbywają się dwa różne szkolenia – uczestnicy wybierają po jednym szkoleniu w każdym bloku.
Szkolenia poprowadzą dr hab. Zdzisława Orłowska-Popek, prof. UKEN oraz dr n. hum. Paulina Wójcik-Topór.
📍 Miejsce: Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, ul. Mickiewicza 21, budynek „D”
📅 Data: 16 maja 2025 r. (piątek)
💰 Koszt: 80 zł (bez względu na liczbę wybranych szkoleń – max. 2)
12:00–13:00 Rejestracja uczestników
13:00–15:00 BLOK I
(do wyboru jeden z poniższych tematów)
1. Afazja u dzieci – diagnoza, terapia, pomoce | dr hab. Zdzisława Orłowska-Popek, prof. UKEN
2. Praca z osobami dorosłymi z chorobami neurodegeneracyjnymi – diagnoza, terapia, pomoce | dr n. hum. Paulina Wójcik-Topór
15.00–15:30 Przerwa
15:30–17:30 BLOK II
(do wyboru jeden z poniższych tematów)
1. Jak dostosowywać wymagania edukacyjne do uczniów ze specjalnymi potrzebami | dr hab. Zdzisława Orłowska-Popek, prof. UKEN
2. Praca z osobami dorosłymi po udarze | dr n. hum. Paulina Wójcik-Topór
17:30 Zakończenie
O prowadzących:
dr hab. Zdzisława Orłowska-Popek, prof. UKEN – filolog polski, logopeda, pracownik krakowskiego Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej. Zainteresowania naukowe: budowanie systemu językowego w umysłach dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi; norma rozwojowa a zaburzenia rozwoju; stymulacja rozwoju dziecka; nauczanie języka polskiego jako drugiego/obcego. Autorka wielu pomocy dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej.
dr n. hum Paulina Wójcik-Topór – logopeda i neurologopeda. Adiunkt w Zakładzie Logopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Współpracuje z PCRF „Votum” w Krakowie, prowadzi terapie komunikacji – głównie osób dorosłych po różnych incydentach neurologicznych. Współautorka pomocy logopedycznych dla osób dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej.
Informacje dodatkowe:
– Udział w szkoleniach jest odpłatny.
– Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
– Tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą będą przyjmowane jako wiążące.
– Uczestnicy obecni na szkoleniach otrzymają zaświadczenia.
– Podczas wydarzenia otwarte będzie stoisko Wydawnictwa WiR.
Organizatorami wydarzenia są Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku oraz Wydawnictwo WiR.