AktualnościLogopedia i terapiaWebinary i szkolenia

WARSZTATY: „Techniki wspomagania rozwoju dziecka z autyzmem” – 11.05.2019, Kraków

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Techniki wspomagania rozwoju dziecka z autyzmem”, które odbędą się 11 maja 2019 w Krakowie. Warsztaty poprowadzi mgr Agnieszka Bala – logopeda, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania® Jagody Cieszyńskiej.

Zapisy:
Z przyczyn niezależnych od organizatora warsztaty zostały odwołane.

Opis warsztatów:

Dziecko z autyzmem, które zostało poddane wczesnej stymulacji rozwoju zyskuje szansę znacząco lepszego funkcjonowania poznawczego i językowego, niż rówieśnicy późno zdiagnozowani. Mechanizm terapii neurobiologicznej opiera się na zjawisku neuroplastyczności mózgu, czyli zmianie reprezentacji korowych w wyniku doświadczeń. Doświadczenia jakich musimy dostarczać dzieciom autystycznym muszą być polisensoryczne. Trzeba organizować sekwencję znaczących aktywności. Każdej zaś aktywności powinno towarzyszyć słowo. Współczesna wiedza neurobiologiczna pozwala więc konstruować skuteczne, całościowe oddziaływania stymulacyjne. Uczestnicy w trakcie warsztatu zapoznają się z podstawowymi zasadami terapii oraz ćwiczeniami przygotowującymi dziecko z autyzmem do rozwijania swojego potencjału.

Warsztaty: „Techniki wspomagania rozwoju dziecka z autyzmem”

11 maja (sobota), godz. 09.00 – 13.00

Prowadzenie:

abala

mgr Agnieszka Bala – Logopeda, specjalista surdologopedii, pedagog specjalny, terapeuta zaburzeń rozwojowych, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej  Nauki Czytania® Jagody Cieszyńskiej.

Agnieszka Bala przez 19 lat zajmowała się dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi. Prowadziła zajęcia z grupą dzieci w wieku przedszkolnym, uczyła w klasie zerowej oraz w klasach I-III.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju jest logopedą i terapeutą w Gabinecie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Prowadzi gabinet logopedyczny PROMYK. Zajmuje się terapią dzieci z wadą słuchu, autyzmem, alalią, afazją dziecięcą, afazją u dzieci, z porażeniem mózgowym, oraz dziećmi z trudnościami w czytaniu i pisaniu. Prowadzi terapię neurobiologiczną wykorzystując min. Symultaniczno – Sekwencyjną Naukę Czytania®, Manualne Torowanie Głosek®, Gesty  Artykulacyjne. Prowadzi konsultacje i szkolenia dla terapeutów, nauczycieli i rodziców.

Współpracuje z Zespołem Diagnozy i Terapii Języka w Krakowie. Przygotowuje studentów Wydziału Humanistycznego (kierunek polonistyka z logopedią) Uniwersytetu Pedagogicznego do pracy z dziećmi z zaburzeniami językowymi i rozwojowymi. Prowadzi ćwiczenia na kierunku Wczesna interwencja terapeutyczna.

Autorka serii Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.

Współautorka podręcznika i ćwiczeń do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną KOCHAM SZKOŁĘ!

Miejsce: Kraków, ul. Podedworze 20 (osiedle Piaski Nowe) Zobacz mapkę dojazdu

Dojazd: przystanek „Piaski Nowe”, tramwaje 6, 24, 50; autobusy 164, 174, 204, 244

Koszt: 150 zł

Uczestnicy obecni na warsztatach otrzymają zaświadczenia.

W trakcie warsztatów przewidziana jest przerwa na kawę i poczęstunek.

W przerwie otwarte będzie stoisko Wydawnictwa WiR. Rabat 10% na całą ofertę dla uczestników warsztatów!

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o dokonywanie przedpłaty (150 zł) do 7 dni od dnia zgłoszenia.

nr konta: 06 8619 0006 0030 0328 6768 0001
Wydawnictwo WiR Aleksander Jaglarz
ul. Nad Potokiem 10
30-830 Kraków

(w temacie przelewu proszę podać tytuł szkolenia i nazwisko zgłaszanego uczestnika)

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.