Edukacja szkolnaMyślenie wizualneWebinary i szkolenia

BEZPŁATNY WEBINAR: „Fascynująca biologia, czyli o mocy notatek wizualnych w szkole ponadpodstawowej” | 1.02.2024

Zapisy zostały zakończone

1 lutego 2024 r. odbędzie się webinar: „Fascynująca biologia, czyli o mocy notatek wizualnych w szkole ponadpodstawowej”. Spotkanie poprowadzi mgr Bogusława Mikołajczyk. Udział w webinarze jest bezpłatny.

Myślenie wizualne na dobre zagościło w murach szkół podstawowych. Pora, aby moc inspiracji trafiła do nauczycieli i uczniów liceum i technikum! 🙂

Poprzez wykorzystanie myślenia wizualnego w szkole możemy pomóc uczniom w rozwijaniu umiejętności i osiąganiu sukcesów w nauce. Jednak, aby skutecznie wspierać ich samodzielność w odkrywaniu fascynujących zagadnień podczas zajęć z biologii, kluczowe jest zrozumienie, w jaki sposób mózg uczy się. Zapraszamy na webinar, podczas którego uczestnicy nie tylko poznają przykłady i tajniki myślograficznych notatek, ilustrujących często złożone koncepcje biologiczne, ale również dowiedzą się, dlaczego myślenie wizualne jest tak skuteczne w procesie nauczania.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy w szczególności nauczycieli biologii w szkołach ponadpodstawowych zainteresowanych prowadzeniem lekcji z wykorzystaniem notatek wizualnych.

O prowadzącej:

Bogusława Mikołajczyk aka Biologus designans – nauczycielka biologii i przedmiotów zawodowych z zakresu bioanalityki i farmacji w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Z wykształcenia biotechnolożka. Przyświeca jej zasada: „nauczanie przez doświadczanie, skojarzenia i notowanie”. Autorka fanpage’a @Biologusdesignans. Laureatka ogólnopolskich konkursów, w tym na projektów edukacyjnych. Autorka i współautorka innowacji pedagogicznych, koordynatorka programów profilaktycznych, współpracuje m.in. z ROM-E METIS Katowice oraz Centrum Edukacji i Rozwoju Progresownia, a także instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami. Absolwentka studiów podyplomowych: Biologia w szkole oraz Kryminalistyka z toksykologią sądową. Wyróżniona tytułami: Wakelet Ambassador, Lider projektu Zaproś mnie na swoją lekcję, Promotor ekologii projektu EKO-SZKOŁA. Ambasadorka projektu EkoEksperymentarium. Finalistka Konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022. Należy do społeczności grupy SuperBelfrzy RP. Autorka pomocy „Biologia. Graficzne karty pracy dla liceum i technikum”.

Informacje o webinarze:

Data: 1 lutego 2024 r. (czwartek)
Godzina: 18.00-19.00
Czas trwania: 1 h
Udział w webinarze jest bezpłatny.

Ważne!
Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu 1 lutego lub obejrzeć go w całości, przygotujemy powtórkę webinaru w formie nagrania. Dostęp do powtórki (3 dni) otrzymają wszystkie zapisane osoby. Nie przewidujemy wystawiania zaświadczeń o udziale w bezpłatnych spotkaniach.

Liczba miejsc ograniczona. 

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w bezpłatnych webinarach.