AktualnościWebinary i szkolenia

BEZPŁATNY WEBINAR: Jak pomóc małym dzieciom z Ukrainy w przezwyciężeniu trudności językowych i adaptacyjnych?

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Jak pomóc małym dzieciom z Ukrainy w przezwyciężeniu trudności językowych i adaptacyjnych?”, który odbędzie się 30 marca 2022, o godzinie 19.00.

Webinar skierowany do nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych (klas młodszych), specjalistów pracujących indywidualnie na zajęciach dodatkowych z dziećmi ukraińskimi.

Uczestnicy poznają:
– skuteczne sposoby na językową adaptację dzieci w grupie,
– efektywny sposób radzenia sobie w sytuacji zupełnej nieznajomości języka,
– integracyjne ćwiczenia językowe oswajające z nową grupą rówieśników,
– sposób na nawiązanie pierwszego dialogu i rozpoczęcie komunikacji,
– praktyczne sposoby postępowania w udzielaniu emocjonalnej pomocy matce i dziecku w sytuacji emigracji.

Ponadto uczestnicy otrzymają pakiet konspektów indywidualnych zajęć językowych, który usprawni przeprowadzanie i przygotowywanie się do zajęć oraz spis podstawowych zabaw językowych dla grupy. Wdrożenie przedstawionych strategii postępowania pozwoli na bezstresowe spotkania z dziećmi emigrantów.

30 marca 2022 r. (środa), on-line, godz. 19.00-20.30.
Udział w webinarze jest bezpłatny.
Ważne!
Webinar odbędzie się na żywo. Organizator nie przewiduje dostępu do powtórki szkolenia.
Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie:
Elżbieta Ławczys – doktor językoznawstwa, logopeda, nauczyciel języka polskiego jako obcego, autorka wielu pomocy edukacyjnych (Wydawnictwo WiR) oraz Programu nauczania dzieci polonijnych SEN i podręczników i scenariuszy zajęć (Wydawnictwo SEN). Prowadzi zajęcia online z dziećmi dwujęzycznymi. Szkoli nauczycieli i rodziców ze strategii nauczania języka polskiego. Opiekun merytoryczny turnusów dla rodzin z dziećmi dwujęzycznymi. Pracownia Języka Polskiego www.elzbietalawczys.pl

Małgorzata Śliwa – polonista, logopeda. Na co dzień pracująca w przedszkolach – prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne. Jako terapeuta pracuje też online z dziećmi dwujęzycznymi. Od lat organizuje wakacyjne turnusy dla rodzin z dziećmi dwujęzycznymi www.dwujezycznosc.pl

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem webinaru.