Logopedia i terapiaWebinary i szkolenia

BEZPŁATNY WEBINAR: „Liczę i rozumiem – ćwiczenia kalkulii w terapii osób dorosłych” | 7.02.2024

7 lutego 2024 r. odbędzie się webinar: „Liczę i rozumiem – ćwiczenia kalkulii w terapii osób dorosłych”. Spotkanie poprowadzi dr n. hum. Paulina Wójcik-Topór. Udział w webinarze jest bezpłatny.

Zapraszamy logopedów, neurologopedów, terapeutów, opiekunów osób dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej, zaburzeniami procesów poznawczych oraz rozumienia. Webinar będzie dotyczył w szczególności pracy z pacjentami, którzy mają problemy w wykonywaniu prostych działań na liczbach, co utrudnia im funkcjonowanie, a przede wszystkim samodzielność.

W programie:
1. Kalkulia – co to takiego?
2. Akalkulia – kiedy występuje u dorosłych, przyczyny i objawy.
3. Terapia kalkulii w oparciu o inne sprawności językowe i funkcje poznawcze.

O prowadzącej:

dr n. hum Paulina Wójcik-Topór – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Logopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej, logopeda, neurologopeda. Od 2014 roku pracuje jako neurologopeda w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Współpracuje z Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej „Votum” w Krakowie, prowadzi terapie komunikacji – głównie osób dorosłych po różnych incydentach neurologicznych. Współautorka pomocy logopedycznych dla osób dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu dydaktyki i procedur postępowania logopedycznego w afazji oraz programowania terapii mowy i języka osób dorosłych. Naukowo zajmuje się nauczaniem obcokrajowców wymowy polskiej, diagnozą zaburzeń mowy i języka, a także programowaniem terapii osób dorosłych po incydentach neurologicznych, terapii osób w śpiączce i zespole zamknięcia. Interesuje się także gerontologopedią.

Informacje o webinarze:

Data: 7 lutego 2024 r. (środa)
Godzina: 18.00-19.00
Czas trwania: 1 h
Udział w webinarze jest bezpłatny.

Ważne!
Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu 7 lutego lub obejrzeć go w całości, przygotujemy powtórkę webinaru w formie nagrania. Dostęp do powtórki (3 dni) otrzymają wszystkie zapisane osoby. Nie przewidujemy wystawiania zaświadczeń o udziale w bezpłatnych spotkaniach.

Liczba miejsc ograniczona. 

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w bezpłatnych webinarach.