Webinary i szkolenia

Relacja ze szkoleń w Cieszynie – 10.03.2018

W dniu 10 marca 2018 r. gościliśmy w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, gdzie po raz pierwszy odbyły się szkolenia w ramach naszych „Spotkań z Edukacją”. Uczestniczyło w nich blisko 150 nauczycieli i logopedów.

Gospodarzem „I Spotkań z Edukacją w Cieszynie” był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych na czele z Dyrektor Szkoły mgr Agnieszką Kozieł i V-ce Dyrektor mgr Małgorzatą Niedobą.

W oczekiwaniu na uczestników szkoleń, dobre nastroje dopisywały, zarówno wśród prowadzących, jak i Dyrekcji Szkoły.

W trakcie szkoleń swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się uznani w swych dziedzinach specjaliści.

Z Symultaniczno-Sekwencyjną Metodą Nauką Czytania® prof. Jagody Cieszyńskiej w oparciu o ćwiczenia do nauki czytania „Moje sylabki” zapoznała uczestników mgr Małgorzata Śliwa, wyjaśniając również w drugiej części spotkania, jak pracować z dzieckiem dwujęzycznym w domu i szkole.

Praktyczne ćwiczenia rozwijające umiejętnoścć pisania zaprezentował mgr Łukasz Zabdyr. Przedstawił także autorski program dla dzieci klas 1-3 z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Uczestnicy szkoleń, których prowadzącą była mgr Tatiana Lewicka poszerzyli swoją wiedzę z zakresu specyfiki zaburzeń językowych, aspektów diagnozy i terapii osób dorosłych oraz terapii mowy i połykania u dzieci.

Po szkoleniu uczestniczki chętnie zadawały pytania i konsultowały się z prowadzącą.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również szkolenia prowadzone przez mgr Natalię Czyżowską na temat różnego rodzaju technik, wykorzystywanych w pracy z dziećmi przejawiającymi agresywne zachowania. W drugiej części spotkań prowadząca dostarczyła uczestnikom wiedzy dotyczącej mediacji oraz możliwości ich wykorzystania w środowisku szkolnym.

Również nasze stoisko było bardzo chętnie odwiedzane, gdzie podczas przerwy między szkoleniami, uczestnicy mieli okazję zapoznać się ofertą naszych pomocy edukacyjnych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i aktywny udział w szkoleniach! 🙂