AktualnościMyślenie wizualneWebinary i szkolenia

WEBINAR: Jak wykorzystać myślenie wizualne podczas nauki czytania ze zrozumieniem? Pomysły i inspiracje – 26.11.2020

Zapraszamy do udziału w webinarze pt. „Jak wykorzystać myślenie wizualne podczas nauki czytania ze zrozumieniem? Pomysły i inspiracje”, który odbędzie się 26 listopada 2020 r., o godzinie 17.00.

Webinar będzie dotyczył kształtowania kompetencji czytania ze zrozumieniem jako elementarnego i nieustannie rosnącego problemu współczesnej edukacji. Okiem praktyka przyjrzymy się zagadnieniu kształtowania kompetencji czytania ze zrozumieniem. Podpowiemy, w jaki sposób pomóc dziecku zrozumieć tekst, wykorzystując elementy myślenia wizualnego. Webinar jest adresowany do nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych, szczególnie klas 4–8. Problematyka wystąpienia koncentruje się na następujących zagadnieniach:

1) Czym jest myślenie wizualne?

2) Jak wprowadzać jego elementy na lekcjach języka polskiego?

3) Na czym polega czytanie ze zrozumieniem, jakie są konsekwencje  braku umiejętności czytania ze zrozumieniem dla uczniów?

4) Jak wykorzystać graficzne karty pracy oparte na myśleniu wizualnym podczas czytania ze zrozumieniem – garść pomysłów.

Prowadzenie:

Sylwia Oszczyk – magister polonistyki z 24-letnim stażem. Nauczyciel dyplomowany, absolwent studiów podyplomowych z historii, oligofrenopedagogiki, diagnozy i terapii pedagogicznej. Od trzech lat pasjonatka myślenia wizualnego i wykorzystania go na lekcjach języka polskiego. Znana blogerka, propagatorka nowoczesnego nauczania z wykorzystaniem sketchnotingu, myślenia za pomocą obrazów i skojarzeń. Autorka nowatorskich kart pracy: „Lektury jak malowane” dla klas 4–8 i dla uczniów liceum oraz „Gramatyka jak malowana” dla klas 4–8 i „Polski jak malowany”. Prowadzi stronę „Sylwia Oszczyk – Polski jak malowany” na Facebooku oraz grupę szkoleniową „Sylwia Oszczyk – Notatki jak malowane”, w której uczy sketchnotingu.

„Jak wykorzystać myślenie wizualne podczas nauki czytania ze zrozumieniem? Pomysły i inspiracje”

26 listopada 2020 r. (czwartek), on-line, godz. 17.00-19.00

Koszt: 100 zł

Uczestnicy webinaru otrzymają certyfikat uczestnictwa w formie elektronicznej.

Ważne!
Wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do powtórki webinaru w formie nagrania.

Warunkiem uczestnictwa w webinarze jest dokonanie wpłaty (100 zł) w terminie do 3 dni od daty zgłoszenia.

Wpłaty można dokonać przelewem zwykłym lub poprzez płatności elektroniczne Przelewy24.pl.

Na wskazany w formularzu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zgłoszenia z danymi do wpłaty.

Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na listę uczestników decyduje kolejność dokonywania wpłat, a nie kolejność wysyłania zgłoszeń.

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem webinaru.