AktualnościEdukacja szkolnaWebinary i szkolenia

BEZPŁATNY WEBINAR: „Pankratek podpowiada, jak uczyć dzielenia bez ciśnienia – webinar dla nauczycieli szkół podstawowych” – 29.04.2021

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Pankratek podpowiada, jak uczyć dzielenia bez ciśnienia – webinar dla nauczycieli szkół podstawowych”, który odbędzie się 29 kwietnia 2021 r., o godzinie 17.00.

Podczas webinaru porozmawiamy o kolejności wprowadzania działań arytmetycznych na lekcjach matematyki. Zastanowimy się, czy wpływa ona na to, jak uczniowie rozumieją sens wykonywanych obliczeń i w jaki sposób interpretują wyniki działań. Przedstawimy rzadko stosowaną w szkolnej praktyce, alternatywną interpretację dzielenia oraz sposoby na jej przyswojenie. Pokażemy, jak wykorzystać naszą matematyczną nowość i uczyć dzielenia bez ciśnienia.

W naszej księgarni zobacz: Pankratek podpowiada, ile czegoś przypada. Dzielenie i ułamki w klasach 4–6.

Prowadzenie:

Witold Szwajkowski – absolwent Politechniki Warszawskiej, autor książek i publikacji edukacyjnych, w tym poświęconych edukacji matematycznej. Twórca pomocy dydaktycznych, w tym z zakresu matematyki, które zdobywały liczne nagrody na krajowych i zagranicznych targach edukacyjnych. Jako nauczyciel zdobył praktyczne doświadczenie dydaktyczne na wszystkich etapach szkolnej edukacji matematycznej – od etapu wczesnoszkolnego, do przygotowania do matury. Autor m. in. kart pracy Dyskalkulia. Ćwiczenia umiejętności matematycznych oraz Matematyka klasa 4 – ćwiczenia wyrównawcze.

„Pankratek podpowiada, jak uczyć dzielenia bez ciśnienia – webinar dla nauczycieli szkół podstawowych”

29 kwietnia 2021 r. (czwartek), on-line, godz. 17.00-18.00

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Ważne!
Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu 29 kwietnia lub obejrzeć go w całości, przygotujemy powtórkę webinaru w formie nagrania. Kilkudniowy dostęp do powtórki otrzymają wszystkie zapisane osoby.

Organizator nie przewiduje zaświadczeń za udział w spotkaniu.

Liczba miejsc ograniczona. 

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem webinaru.