AktualnościMyślenie wizualneWebinary i szkolenia

BEZPŁATNY WEBINAR: „Rusz głową i mazakiem. Jak wykorzystać myślenie wizualne na lekcjach chemii i biologii?” – 20.04.2021

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Rusz głową i mazakiem. Jak wykorzystać myślenie wizualne na lekcjach chemii i biologii?”, który odbędzie się 20 kwietnia 2021 r., o godzinie 17.00.

Zapraszamy na webinar, podczas którego podpowiemy, jak wykorzystać myślenie wizualne, aby lekcje chemii i biologii były dla uczniów ciekawsze i łatwiejsze.

Tematyka spotkania:
1. Potęga myślenia wizualnego – krótki wstęp,
2. Budujemy skojarzenia do obrazków,
3. Czego potrzebujemy, by zacząć rysować,
4. Wspólne rysowanie prostych elementów wykorzystywanych w sketchnotingu,
5. Co kryje w sobie „Chemia – graficzne karty pracy dla klasy 7 i 8”,
6. Jak utrwalać materiał z lekcji chemii i biologii z wykorzystaniem notatek wizualnych.

Webinar jest przeznaczony dla nauczycieli chemii i biologii w szkole podstawowej oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem rodziców i opiekunów.

Prowadzenie:

Anna Żertka absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Nauczycielka chemii, biologii i przyrody w szkole podstawowej. Ekspertka metody IBSE. Twórca profilu Bio-chemiczne Sketchnotki. Współautorka obudowy metodycznej do Chemii kl. 7 wyd. MAC. Autorka graficznych kart pracy “Chemia. Graficzne karty pracy dla klasy 7 i 8”. Twórca kart pracy do projektu “Lekcje w sieci – eksperymentalnie” organizowanego wraz z Centrum Cyfrowe oraz Google. Zaangażowana w liczne projekty edukacyjne i ekologiczne. Promotor ekologii 2020. Lider projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Współtwórca kursu “EksperymentujeMY: metoda naukowa w klasie i domu” na platformie Nauczyciel w Sieci.


„Rusz głową i mazakiem. Jak wykorzystać myślenie wizualne na lekcjach chemii i biologii?”

20 kwietnia 2021 r. (wtorek), on-line, godz. 17.00-19.00
Udział w webinarze jest bezpłatny.

Ważne!
Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu 20 kwietnia lub obejrzeć go w całości, przygotujemy powtórkę webinaru w formie nagrania. Kilkudniowy dostęp do powtórki otrzymają wszystkie zapisane osoby.

Zaświadczenia:

Dla chętnych imienne zaświadczenie o udziale w webinarze w formie elektronicznej w cenie 20 zł.

Dane do płatności będą podane w potwierdzeniu zgłoszenia. Chęć otrzymania zaświadczenia można zgłaszać do 14 dni od daty odbycia się webinaru.

Liczba miejsc ograniczona. 

Dodatkowe informacje: warsztaty@wir-wydawnictwo.com lub pod nr tel. 12 655 11 01

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem webinaru.